Správa sociálních sítí

Sociální sítě jsou v dnešní době velmi důležité snad pro jakýkoliv byznys. Ať už prodáváte školení, knihy, nebo třeba náhradní díly pro auta. Vždy se dá vymyslet něco, jak zaujmout, respektive jak nabídnout vašim fanouškům přidanou hodnotu, za kterou vám buď nechají kontakt a vy je můžete následně oslovit, nebo třeba rovnou nakoupí. Chcete pomoci se správou sociálních sítí?

Proč správa sociálních sítí?

Ikona splněno (success)  Získáte více objednávek a více kontaktních údajů o zákaznících.

Ikona splněno (success)  Získáte větší dosah vašich příspěvků a tím pádem i povědomí o vaší značce.

Ikona splněno (success)  Získáte větší počet fanoušků.

Ikona splněno (success)  Docílíme větší interakce vašich fanoušků a tím pádem ještě většího dosahu.

Chcete pomoci se správou sociálních sítí? Napište mi a co nejdříve se vám ozvu zpět.

Správa sociálních sítí Facebook a Instagram

Správa sociálních sítí není to samé, jako když spravujete svůj osobní profil. Správa sociálních sítí není ani žádná brigáda či práce z domu. Je to seriózní práce pro klienty, kteří vlastní své byznysy a tvrdě pracují. Každý freelancer, který spravuje firemní profily na Facebooku, by měl promyšleně sdílet příspěvky tak, aby zaujal fanoušky dané firmy. Nejlepší, pro správce sociálních sítí je, pokud zanalyzuje cílovou skupinu dané firmy, vytvoří si personu / persony a bude následně svými příspěvky na tyto persony mířit. Tím docílí většího zaujetí publika.

Strategie na míru - sociální sítě | Smuton.cz

Pokročilé remarketingové kampaně

Další možností, jak se zviditelnit na sociálních sítích, je tvorba reklamy. I když můžete mít zatím vytvořený pouze profil na Facebooku, doporučuji minimálně otestovat reklamy i na Instagramu.

Výhoda reklam je, že můžete velmi dobře mířit na uživatele, kteří projevili nějaký zájem s vaší stránkou (pomocí tzv. událostí). Např. můžete oslovit uživatele reklamou, kteří si prohlíželi nějaký produkt více než X vteřin, což může znamenat, že produkt jej skutečně zajímal a tím pádem máte vysokou pravděpodobnost, že jej reklama zaujme. Nutno dodat, že lze použít remarketing jak pomocí své vytvořené grafiky, tak i v rámci katalogu, do kterého nahrajete své produkty z e-shopu.

Častá otázka uživatelů je, kolik stojí reklama na Facebooku? Kolik stojí reklama na Instagramu? Odpověď zní: Tolik, kolik jste ochotni investovat do reklamy + správa a optimalizace kampaní či nastavení reklamy. To znamená podle náročnosti strategie.

Např. menší e-shopy mohou investovat do reklamy od 7500 Kč měsíčně, kdežto velké e-shopy pak v rámci desítek či stovek tisíc Kč. Vyšším rozpočtem pak vzniká větší prostor pro propracovanější remarketingové kampaně. Naopak u menších rozpočtů vzniká nevýhoda v tom, že není prostor pro testování a potažmo propracované kampaně. U malých rozpočtů je pak lepší využívat akviziční kampaně.

Tvorba události v Business Manageru | Smuton.cz

Návrh strategie

Nejste si úplně jistí, co chcete sdílet, jak to chcete sdílet, v kolik hodin, zda použít reklamu na Facebooku, zda vůbec používat Instagram, jak získat zákazníky ze sociálních sítí atd.? Navrhnu vám strategii. Přemýšleli jste někdy nad tím, že slepé přidávání příspěvků na vaší firemní stránku může být téměř zbytečné? Víte, že Facebook zobrazí váš nově přidaný příspěvek pouze mizivému procentu vašich fanoušků (podle oblíbenosti vaší stránky). Je potřeba se zaměřit na vaší cílovou skupinu a zjistit o nich co nejvíce informací. I přestože budete o cílové skupině vědět všechno, doporučuji své nejlepší příspěvky podporovat alespoň minimální investicí, která způsobí, že vaše příspěvky uvidí mnohem více lidí, a to jistě chcete. I malá investice do zviditelnění příspěvku, může zvýšit enormně dosah.

Certifikát - reklamy na Facebooku od Digisemestr

Cena správy sociálních sítí

S čím vám můžu pomoct?

Reference od pana Holka

Co o mně říkají klienti?

Ondřej Smutný = odborník, profesionál, který mě dostal svou spolehlivostí a rychlostí při řešení požadavků. Děkuji za vytvoření webovek, se kterými jsem naprosto spokojená.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Jana Pažoutová

březen 2021

Highly recomended SEO services. Job was done on time and in high quality.
(Přeloženo Googlem) Vysoce doporučené SEO služby. Práce byla provedena včas a ve vysoké kvalitě.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Povilas Velicka

duben 2021

Ďakujem za super spoluprácu, rýchlosť a výbornú komunikáciu. Určite to nebolo posledný raz, čo som služby využila. "o)

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Denisa R

březen 2021

Moooc dobrá spolupráce, rychlé reakce a dobře odvedená práce. Děkuji.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Lukáš Paufošima

prosinec 2020

Super komunikace, velmi dobrý obchodník.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Jan Holek

září 2020

S Ondřejem byla výborná komunikace a odvedl na zakázce velmi dobrou práci za krátký čas. Rád jeho služeb v budoucnu znovu využiji.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Pavel Popp

březen 2021

Ďakujem za skvelú spoluprácu. Pán Smutný pracuje rýchlo, profesionálne, drží slovo a je ochotný. Som rada, že som si ho našla 🙂
Aneta Oravcová

květen 2021

Prace proběhla v pořádku. Pan Smutný rozumí dané tématice a s kvalitou jsem spokojen...

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Martin

říjen 2020

Děkujeme za rychlé a perfektní vyřešení problému s nastavením reklam v našem FB účtu. Spolupráci můžeme jen doporučit a v případě potřeby se na Vás určitě opět obrátíme.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Callusan CZ

duben 2021

Jsem spokojený.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

David Avakjan

červen 2021

Co takhle začít napsáním zprávy?

Těším se na spolupráci

14 + 11 =