Dostupnost domény (domain checker)

Chystáte se zaregistrovat novou doménu nebo chcete pouze zjistit dostupnost domény, která vám přijde zajímavá pro vaší webovou stránku? Níže zadejte název domény a stiskněte Enter.

Pokud zadáte doménu, která je již obsazena, kliknutím na tlačítko WHOIS získáte informace o obsazené doméně.

Zjistit dostupnost domény

[wpdomainchecker button=“Zjistit dostupnost“]

Jak najít dostupné domény?

Do vyhledávače výše neboli do tzv. domain checkeru, zadejte název domény, která se vám líbí. Název domény můžete zadávat jako celou URL, ale i pouze jenom požadované slovo (např. smuton), přičemž automaticky se zobrazí dostupnost domény na TLD .cz, .sk a .eu. Pokud vás zajímá jiná TLD neboli doména prvního řádu, tak stačí zadat celý název hledané domény (např. smuton.cz nebo smuton.online apod. ).

 

Dostupné domény

Jakmile potvrdíte hledání kliknutím na tlačítko „Zjistit dostupnost“, tak se zobrazí informace, zda je doména k dispozici či nikoliv. Pokud je doména dostupná, stačí kliknout na tlačítko „Získat doménu“ a rovnou si jí můžete zaregistrovat. Automaticky budete přesměrováni na stránky Wedosu. Také se sluší říct, že pokud kliknete na tlačítko „Získat doménu“, tak jste přesměrováni skrz affiliate odkazu.

 

Nedostupné domény

V případě, že jste vyhledali doménu, která bohužel není dostupná, tak tento nástroj na kontrolu či ověření domény, nabízí možnost zkontrolovat i DNS key či informace o majiteli domény neboli tzv. WHOIS check, který můžete opět ihned online zkontrolovat a případně, pokud potřebujete, kontaktovat majitele domény. K informacím WHOIS se dostanete podobně jako kdyby doména byla dostupná, tedy vedle domény se zobrazí tlačítko „WHOIS – informace o doméně“, na které stačí kliknout na nové stránce se zobrazí požadované informace o doméně.

Chcete pomoci zaregistrovat doménu?

Chystáte vytvořit nový web nebo e-shop a potřebujete pomoci s registrací domény či zřízením hostingu? Dejte mi vědět a rád vám s tím pomůžu.

Kontaktujte mě

Upřednostňuji prvotní kontakt e-mailem

Upřednostňuji prvotní kontakt e-mailem. Proč? Snažím se být co nejvíce efektivní a právě prvotní e-mailová komunikace mi k tomu napomáhá (CRM Streak, automatizace procesů, Todoist, ClickUp, Freelo atd.).

Navíc mohu na vaší zprávu již reagovat konkrétně, kdežto po telefonu vám často nedokážu přesně odpovědět na váš požadavek. Jsou to často obecné rady.