Jak přidat nový web do Google Search Console?

autor: | 25.Srp 2022

Přidání webu do Google Search Console

Co je Google Search Console?

Google Search Console je jakýsi prostředník mezi vaším webem a vyhledávačem Google. Tento nástroj je nezbytný pro SEO a považuji jej za základní nástroj, který k optimalizaci potřebujete. Tedy alespoň, pokud chcete být vidět ve vyhledávači Google a kontrolovat stav vašich stránek, nahrát sitemap, ručně indexovat stránky a mnohé další.

Právě indexování stránek je velmi důležité. Pomocí Google Search Console můžete zkontrolovat, zda jsou vaše stránky indexovány a případně zjistit problémy, proč tomu tak není.

Jasně, můžete zkontrolovat, zda jsou vaše stránky indexovány i jednoduchým zadáním vaší URL do vyhledávače Google s použitím operátoru site: (např. site:smuton.cz).

Pojďme si tedy ukázat, jak jednoduše vložit svůj vytvořený web do SEO nástroje Google Search Console. Pokud ještě GSC nemáte, stačí se jednoduše přihlásit skrz svůj Google účet nebo vytvořit účet nový.

Přihlášení do Google Search Console

Jakmile se přihlásíte / zaregistrujete, objevíte se na hlavní obrazovce. Nyní vlevo nahoře vybereme náš aktuální účet a po rozbalení klikneme na Přidat službu.

Výběr webu v Google Search Console

Doporučuji vložit vaší URL adresu do levé části s názvem Doména. URL vložte v podobném stylu jako na obrázku níže, respektive pouze např. smuton.cz. Google Search Console bude brát v potaz jak zabezpečení https, tak i http, dále také veškeré případné subdomény, verzi s www i verzi bez www.

Výběr typu služby v Google Search Console

Jakmile vložíte URL vašeho webu, zobrazí se vám okno s TXT kódem, který je potřeba vložit do DNS záznamu vaší domény a tím ověřit její vlastnictví.

Ověření vlastnictví v Google Search Console

Pokud jste vše udělali správně, stačí už jen chvíli počkat, než se změny v DNS projeví na internetu a následně bude vaše doména ověřena.

Úspěšné ověření vlastnictví v GSC

Můžu vám s něčím pomoct?

Hodnocení
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost