Jak přidat nový web do Google Search Console?

autor: | 12.Úno 2020

Jak přidat nový web do Google Search Console

Co je Google Search Console?

Google Search Console je jakýsi prostředník mezi vaším webem a vyhledávačem Google. Tento nástroj je nezbytný pro SEO. Tedy alespoň, pokud chcete být vidět ve vyhledávači Google a kontrolovat stav vašich stránek, nahrát sitemap, ručně indexovat stránky a mnohé další.

Právě indexování stránek je velmi důležité. Pomocí Google Search Console můžete zkontrolovat, zda jsou vaše stránky indexovány. Jasně, můžete zkontrolovat, zda jsou vaše stránky indexovány i jednoduchým zadáním vaší URL do vyhledávače Google s použitím operátoru site: (např. site:smuton.cz), ale GSC vám zároveň může říci, proč vaše stránky nejsou indexovány, zda je nějaký problém apod.

V tomto článku si ukážeme, jak jednoduše vložit svůj vytvořený web do SEO nástroje Google Search Console. Pokud ještě GSC nemáte, stačí se jednoduše přihlásit skrz svůj Google účet nebo vytvořit novou registraci.

Přihlášení do Google Search Console

Jakmile se přihlásíte / zaregistrujete, objevíte se na hlavní straně. Nyní vlevo nahoře vybereme náš aktuální účet

Výběr webu v Google Search Console

Úplně dole na rozevřeném panelu vybereme možnost +Přidat službu.

Objevilo se vám podobné okno. Doporučuji vložit vaší URL adresu do levé části s názvem Doména. URL vložte v podobném stylu jako na obrázku níže, respektive pouze např. smuton.cz. Google Search Console bude brát v potaz jak zabezpečení https, tak i http, dále také veškeré případné subdomény, verzi s www i verzi bez www. Dříve jste museli zadávat všechny možné varianty. 

Jakmile vložíte URL vašeho webu, zobrazí se vám podobné okno. Zbývá poslední krok a sice ověřit vlastnictví vaší domény. Ověření je celkem jednoduché. Stačí přejít do administrace poskytovatele vaší domény (např. Wedos – affiliate odkaz), přejít do sekce, kde můžete editovat DNS záznamy a následně vložit záznam TXT s vámi vygenerovaným kódem.

Pokud jste vše udělali správně, stačí už jen chvíli počkat, než se změny v DNS projeví na internetu a následně budete vaše doména ověřena.

Úspěšné ověření vlastnictví v GSC

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, neváhejte mě kontaktovat. Rád vám pomůžu.

Přeji vám pěkný den.
Smuton.cz

Hodnocení
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

SEO | online marketing | tvorba webů

Najmout freelancera »