RECENZE: SmartMailer

autor: | 26.Srp 2022

SmartMailer recenze

E-mailingový nástroj SmartMailer pro Prestashop

E-mail marketing může být skvělý způsob, jak zvýšit prodej e-shopu. Se správnými e-mailovými nástroji, jako je např. SmartMailer, můžete komunikovat se svými zákazníky prostřednictvím mocného e-mailu. Nutno dodat, že SmartMailer je plně automatické řešení pro systém Prestashop, nicméně pokud máte vytvořený web na WordPress, tak plugin, pro tento systém, bude také brzy dostupný zdarma. Navíc je k dispozici možnost běžného importu kontaktů ve formátu CSV nebo dokonce API, takže lze napojit prakticky na cokoliv.

Zprvu bych také zmínil, že se mi líbí jednoduchost tohoto nástroje. Žádné zbytečně mega funkce jako má např. Mailchimp, ale přitom s ním můžete tvořit plnohodnotné e-mailové kampaně.

SmartMailer bych tedy doporučil lidem, kteří chtějí jednoduchost a nepotřebují přebytečné funkce.

Obsah článku

Adresář a přidávání kontaktů

Přidat nové kontakty můžete několika způsoby. Zaprvé klasicky, kdy vložíte e-mail příjemce, jméno, příjmení a uložíte. Další možností je importování kontaktů ve formátu CSV, přičemž je k dispozici vzorový soubor, jak by tabulka měla vypadat. Navíc je k dispozici funkce adresáře, takže můžete mít různé skupiny lidí, pro různé kampaně.

Dobrou funkcí je, že si můžete vytvářet vlastní pole v adresáři, respektive u kontaktu, takže kromě jména, příjmení či e-mailu, můžete vytvářet pole (informace o uživateli) jako věk, název zboží nebo třeba které zboží zakoupili.

Třetí možností, jak importovat kontakty do SmartMailer, je skrz API.

Vlastní pole ve SmartMailer

Tvorba kampaní

Kampaň vytvoříte jednoduše kliknutím na záložku Kampaň a následně si můžete vybrat, zda chcete použít prázdnou šablonu, některou z předpřipravených šablon nebo zda chcete použít svou šablonu v HTML.

Kampaně a šablony

Při tvorbě kampaně můžete vyplnit běžné údaje jako název kampaně, jméno odesílatele, předmět e-mailu a adresu pro odpověď. K dispozici jsou i některé „shortcodes“, které propisují do e-mailu aktuální údaje.

Samotný e-mail se tvoří jednoduše pomocí drag & drop editoru, takže sestavení e-mailu je velmi jednoduché. Po odeslání vidíte statistiky doručení, kolik e-mailů bylo otevřeno, kolik lidí kliklo v v e-mailu apod.

Drag/drop editor při tvorbě e-mailu

Cena

Cena za SmartMailer je v době aktualizace článku 2000 Kč bez DPH / rok a s databází do 1000 kontaktů. To znamená ~167 Kč bez DPH / měsíc.

Pokud udělám rychlé srovnání s jinými e-mailingovými nástroji, tak do databáze 2000 kontaktů, platba za měsíc a bez DPH:

  • Ecomail: 300 Kč
  • Smartemailing 600 Kč
  • MailerLite ~330 Kč

Jak jsem již zmínil, SmartMailer na mě dělá dojem jednoduchého e-mailingového nástroje, který lze použít pro e-shopy na Prestashopu. Líbí se mi také návody, které mají v sekci blogu, takže pokud si nejste s něčím jisti, tak v blogu či na podpoře tohoto nástroje vám jistě poradí.

Hodnocení
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost