Webová stránka je vizitka, která prodává

Web & e-shop je v dnešní době nutnost. I pro lidi, kteří podnikají offline, protože na internetu mohou být také klienti, kteří mají zájem o vaše produkty či služby.

Vytvořím webovou stránku s kvalitní šablonou a pokud bude třeba, doporučím pluginy potřebné pro váš byznys.

Responzivní web - reference Smuton.cz

65+ spokojených klientů | 6 let praxe

Hodnocení Smuton.cz na Google
trustpilot
facebook

Tvorba webových stránek

Tvorba webu je základní předpoklad k tomu, abyste byli vidět na internetu. Ať už jste firma, která prezentuje své služby, sportovní klub nebo chcete mít jen svůj životopisný blog na internetu, kam budete psát své texty, rád vám internetové stránky vytvořím. Samozřejmostí je, že stránky budou plně responzivní, což znamená budou se zobrazovat pěkně na všech zařízeních (PC, mobil, tablet).

Weby tvořím na známém redakčním systému WordPress, který je sám o sobě zdarma. Je to tzv. open source software, který můžete použít nejen k tvorbě webu, ale později třeba také i jako e-shop. Na systému WordPress totiž můžete vytvořit prakticky cokoliv se vám zamane – web, e-shop, blog, aplikaci pro uživatele apod. Navíc je na výběr z mnoha pěkných šablon.

Ačkoliv je ovládání administrace WordPress relativně snadné a je jen otázkou času, kdy se jej naučíte dobře ovládat (pokud s ním nemáte již zkušenosti), je dobré při tvorbě webu myslet již od začátku na SEO neboli optimalizaci webu pro vyhledávače, abyste zvýšili svou přirozenou návštěvnost z výsledků vyhledávání.

Tvorba pěkné responzivní webové stránky | Smuton.cz

Responzivní web, který se dobře zobrazuje nejen na počítači, ale také i na mobilu a tabletu.

Webové stránky zdarma

Jste začátečník, který není náročný a chce mít pouze základní webové stránky za co nejnižší cenu nebo úplně nejlépe zdarma? Tvorba webu zdarma je možná za předpokladu, že využijete některý z dostupných website builderů (někdy zkráceně web builderů), díky kterému si jednoduše naklikáte web podle svých představ. Některé systémy umožňují založit i e-shop zdarma, ale samozřejmě s mnoha omezeními. 

Pokud jste skutečně začátečník a chcete mít jen svou vizitku, tak je to ideální řešení, protože se nemusíte starat o technická nastavení apod. Jaký je rozdíl website builder vs WordPress? I na WordPress můžete sice pracovat s buildery, ale celkové starání se o technické řešení webu je mnohem náročnější. Pokud potřebujete poradit, neváhejte mě kontaktovat, rád vám pomůžu.

,,Na redakčním systému WordPress můžete mít prakticky jakoukoliv funkci, na kterou si vzpomenete. Buď je k dispozici plugin (placený či zdarma) nebo lze cokoliv naprogramovat.“

Tvorba e-shopu na WordPress / WooCommerce

Tvorba nového e-shopu má samozřejmě přinést zisky, s čímž souvisí nejen pěkný a funkční e-shop, ale i kvalitní sociální sítě, e-mail marketing, respektive celkové nastavení marketingu, ale i také dobře optimalizovaný e-shop, který přivede uživatele přirozeně, tedy z výsledků vyhledávání. Dost často to bývá tak, že pokud se dobře staráte o SEO, výsledky se nejen dostaví, ale udrží se dlouhodobě.

Nejčastěji tvořím e-shopy na redakčním systému WordPress / WooCommerce, stejně jako webové stránky, který nabízí volnost, kreativitu a také v dlouhodobém horizontu nízkou cenu. Právě levný e-shop může být pro někoho rozhodující a vůbec se nedivím, protože některá krabicová řešení jsou skutečně velmi drahá. Samozřejmě vše má své pro a proti, ale pokud plánujete menší e-shop a dokážete se naučit pohybovat v administraci WordPress, tak právě tento systém mohu doporučit. Pokud budete chtít v budoucnu nějaký doplněk či funkci na míru, tak na WordPressu to není žádný problém a nemusíte čekat na vývojáře krabicových řešení.

Kromě ceny za vytvoření e-shopu budete v budoucnu platit jen hosting a doménu, což se může pohybovat od cca 900 – 2500 Kč. Samozřejmě záleží, jak náročný váš e-shop bude a to, jaký hosting bude právě vyžadovat. Placené jsou také některé prémiové pluginy, které nabízí vymakanější funkce než ty zdarma. Dost často si ovšem vystačíte právě s free pluginy, kterých jsou tisíce.

Tvorba e-shopů | Smuton.cz

Založení e-shopu

Nevíte, jak založit e-shop u Shoptet, Eshop-rychle či Upgates? Rád vytvořím e-shop za vás a doplním produkty, zajistím úpravu XML feedu od dodavatele, upravím popisky nebo se jednoduše postarám o kompletní SEO, sociální sítě či obsahovou strategii. Budu vaším univerzálem v týmu. Nenašli jste, co jste hledali? Neváhejte mě kontaktovat.

Loga webových systémů

Weby tvořím nejčastěji na systému WordPress / WooCommerce.

Certifikáty / osvědčení

Stále se rád učím novým věcem nejen v oblasti SEO či sociálních sítí, ale i samozřejmě v rámci základního kódování CSS, HTML či PHP, které využiji při tvorbě webu či e-shopu.

Cerifikáty HTML a CSS | Smuton.cz

Cena / čas

Doba tvorba webové stránky se odvíjí od složitosti, speciálnímu zadání a celkovému rozsahu práce. Je možné vytvořit web za 8 hodin práce, ale i za 60 hodin práce. Jak velký je váš projekt? Jedná se o jednoduchou firemní prezentaci nebo e-shop se speciálními požadavky? Kontaktujte mě.

Při práci využívám nástroje pro sledování času (např. ClickUp), takže po dokončení webu zasílám report s výpisem prací. Účtuji tedy přesný čas strávený nad projektem.

Jaké a kde vybírám šablony či pluginy + další nástroje?

Při tvorbě webu nejprve zvážím, zda je vhodné použít pro váš projekt šablonu či pluginy zdarma. Ty nutně nemusí být špatné či ošklivé, jen téma či funkce nemusí odpovídat vaším představám. Pokud nenajdu vhodné řešení zdarma, dívám se např. na následující ověřené weby, kde lze zakoupit premium šablony / pluginy.

Šablony zdarma v rámci Divi builderu, se kterým lze postavit celý web.

Šablony zdarma v rámci Elementor builderu, se kterým lze postavit celý web, ale i šablony, které jsou jen v placené verzi Elementoru.

Ověřené premiové šablony na themeforest.net.

Ověřené premiové pluginy na codecanyon.net.

V případě tvorby e-shopu pro české prostředí využívám premiové pluginy od Toret.cz. Často používané jsou pluginy pro napojení Zásilkovny či České pošty.

Pokud se to hodí a uživatel tuto funkci chce, používám formuláře pro sběr kontaktů od MailerLite, Ecomail, Mailchimp, Sendinblue či jiné pluginy, které se napojí na tyto systémy.

Pokud je potřeba zautomatizovat web, používám český nástroj Make (dříve Integromat) či Zapier.

Na web lze samozřejmě napojit různé analytické nástroje jako Google Analytics, Google Search Console, ale i pokročilé nástroje pro analyzování chování uživatelů jako např. český Smartlook.

Každý web musí mít svůj hosting respektive místo, kde je uložený. Pokud tuto volbu necháte na mně, tak web nejraději hostuji na WP hosting, se kterým mám skvělé zkušenosti a používám jej i pro své projekty. Navíc podpora reaguje relativně rychle.

Pokud je potřeba vytvořit lehčí grafiku, používám nástroje Canva, Crello (nově Vista Create), Glorify či PlaceIt.

Spousta šablon, pluginů, ale i grafiky hledám na Envato Elements.

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost

65+ spokojených klientů | 6 let praxe

Hodnocení Smuton.cz na Google
trustpilot
facebook

Kontaktujte mě

Kontaktujte mě pomocí formuláře napravo nebo mi zavolejte ve Vámi vybraný termín.

Rád jsem efektivní a proto se snažím konkrétně pomoci. Proto je ideálním prvotním kontaktem e-mailová zpráva či zpráva pomocí formuláře vpravo. Rád si s Vámi ovšem i zavolám nebo se potkám na videohovoru v termínu, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

Termín hovoru či videohovoru si můžete rezervovat zde.

Nástroje pro efektivní práci: StreakClickUp a Freelo.

 

2 + 4 =