Ověření domény – Google, Bing, Yandex.

autor: | 17.Úno 2020

Ověření vlastnictví domény | Smuton.cz

Ověření vlastnictví domény

Ověření vlastnictví domén budete potřebovat, pokud jste např. právě přidali nový web do Google Search Console, ale i třeba Bing či Yandex. Všechny tyto vyhledávače požadují ověření domény. Vždy máte na výběr několik způsobů, jak toho dosáhnout. V tomto článku vám ukážu, jak jednoduše můžete ověřit vlastnictví domény pomocí přidání záznamu v DNS. Nemusíte tak vkládat žádný zbytečný kód na váš web. Moje vizitka freelancera (web) běží na hostingu u WP-Hosting.cz, kde mám i doménu, proto vám ukážu příklad z tohoto prostředí. Jelikož velmi oblíbené prostředí je zejména Wedos (affiliate odkaz), ukážu vám postup ověření domény i zde. U jiných poskytovatelů hostingových služeb bude postup velmi podobný.

Ověření domény u Wedos

Jakmile se přihlásíte do administračního prostředí Wedosu (affiliate odkaz), kde máte svojí doménu, přejděte do sekce Domény. Následně vyberte ze seznamu doménu, kterou chcete v Google Search Console, Bing či Yandex ověřit.

Výběr domény u hostingové služby Wedos

Nyní se nacházíme na detailu dané doménu. V levém panelu vybereme možnost Editace DNS záznamů.

Editace DNS záznamů u Wedos

Na této stránce vidíme veškeré DNS záznamy konkrétní domény. Jelikož jsme se rozhodli ověřit vlastnictví domény přidáním DNS záznamu, klikneme na nový záznam.

Přidání DNS záznamů u Wedos

V tabulce, která nám vyskočila, vyplníme odpovídající udaje. Screenshot, který vidíte níže, odpovídá ověření domény, ohledně SEO nástroje Google Search Console. Pole název necháme prázdné, TTL ponecháme na 1800, typ zvolíme TXT a do pole data doplníme kód, který nám byl vygenerován, když jsme přidávali nový web. Následně jen klikneme na Uložit záznam a počkáme několik minut. Tímto ověříme doménu u Wedos (affiliate odkaz).

Přidání DNS záznamů u Wedos

Ověření domény u WP-Hosting

Postup ověření vlastnictví domény, u WP-Hosting.cz, je velmi podobný. Spíše vlastně o něco jednoduší. Jakmile se přihlásíme do administrace hostingu, přejdeme do záložky DNS.

Přechod do editací DNS u WP-hosting

Nyní vidíme všechny aktuální DNS záznamy. My však potřebujeme vložit nový, takže v sekci Vložení nového záznamu doplníme odpovídající údaje. Konkrétně pouze Typ a Hodnotu. Typ nastavíme na TXT a v poli Hodnota doplníme vygenerovaný kód při přidávání nového webu např. v Google Search Console. Následně záznam uložíme stisknutím tlačítka Vložit. A je to. Opět počkáme několik minut, než se projeví změna v DNS na celém internetu a ověření domény můžeme následně zkontrolovat.

V tomto článku jsem vám ukázal, jak ověřit vlastnictví domény s použitím přidání nového DNS záznamu do vaší domény. Jak vidíte sami, vše je celkem jednoduché, ale pokud si nebudete s něčím vědět rady, neváhejte mě kontaktovat.

Přeji vám pěkný den.
Smuton.cz

4.8/5 - (5 votes)
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

SEO | online marketing | tvorba webů

Najmout freelancera »