Ověření domény – Google Search Console

autor: | 25.Srp 2022

Ověření domény pro Google Search Console

Ověření vlastnictví domény

Ověření vlastnictví domén budete potřebovat, pokud jste např. právě přidali nový web do Google Search Console. Abyste mohli spravovat váš web v tomto oficiálním nástroji Google a mohli pak třeba přidat jiného uživatele, je potřeba ověřit, že opravdu vlastníte danou doménu.

V tomto článku si ukážeme, jak jednoduše můžete ověřit vlastnictví domény pomocí přidání záznamu v DNS. Nemusíte tak vkládat žádný zbytečný kód na váš web.

Příklady ověření domény ukazuji u poskytovatelů WP-hosting a Wedos, nicméně u jiných poskytovatelů je to velmi podobné.

Ověření domény u Wedos

Jakmile se přihlásíte do administračního prostředí Wedosu, kde máte svojí doménu, přejděte do sekce Domény. Následně vyberte ze seznamu doménu, kterou chcete v Google Search Console ověřit.

Výběr domény u hostingové služby Wedos

Nyní se nacházíme na detailu dané doménu. V levém panelu vybereme možnost Editace DNS záznamů.

Editace DNS záznamů u Wedos

Na této stránce vidíme veškeré DNS záznamy konkrétní domény. Jelikož jsme se rozhodli ověřit vlastnictví domény přidáním DNS záznamu, klikneme na nový záznam.

Přidání DNS záznamů u Wedos

V tabulce, která nám vyskočila, vyplníme odpovídající udaje. Pole název necháme prázdný, TTL ponecháme na 1800, typ zvolíme TXT a do pole data doplníme kód, který nám byl vygenerován, když jsme přidávali nový web v GSC. Následně jen klikneme na Uložit záznam a počkáme několik minut. Tímto ověříme doménu u Wedos.

Přidání DNS záznamů u Wedos

Ověření domény u WP-Hosting

Postup ověření vlastnictví domény u WP-Hosting.cz je velmi podobný. Spíše vlastně o něco jednoduší. Jakmile se přihlásíme do administrace hostingu, přejdeme do záložky DNS.

Přechod do editací DNS u WP-hosting

Nyní vidíme všechny aktuální DNS záznamy. My však potřebujeme vložit nový, takže v sekci Vložení nového záznamu doplníme odpovídající údaje. Konkrétně pouze Typ a Hodnotu. Typ nastavíme na TXT a v poli Hodnota doplníme vygenerovaný kód při přidávání nového webu v Google Search Console. Následně záznam uložíme stisknutím tlačítka Vložit. A je to. Opět počkáme několik minut, než se projeví změna v DNS na celém internetu a ověření domény můžeme následně zkontrolovat.

Vložení nového DNS záznamu u WP-hosting

Můžu vám s něčím pomoct?

4.8 / 5 - (hodnoceno: 5x)
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost