Klasifikační analýza 

klíčových slov

Klasifikační analýza klíčových slov a frází je analýza, díky které zjistíte nejen na jaká keywords cílit při psaní textů, ale také zjistíte, jak může vypadat struktura vašeho webu, pomůže vám při vytváření PPC kampaní, vytváření fasetové filtrace apod.

Klasifikační analýza klíčových slov VS analýza klíčových slov

Jistě často slýcháte o analýze klíčových slov, která vám rychle pomůže zejména při SEO copywritingu. Jednoduše získáte adekvátní data z některých SEO nástrojů, která lehce upravíte, ale již je nijak neklasifikujete, respektive nepřiřazujete jim již manuálně další informace či parametry.

Právě klasifikací získáte velmi podrobná data či informace o tom, co vaši uživatelé nejčastěji vyhledávají. V obyčejné analýze klíčových slov samozřejmě vidíte, že často se může vyhledávat fráze např. ,,černé boty“, ,,bílé boty“ atd., ale klasifikací získáte i parametr, který bychom si v tomto příkladu pojmenovali ,,barva“ (černé, bílé).

Pouhým tímto parametrem můžete již vytvořit fasetovou filtraci, ve které bude rozhodně filtr ,,barva“. Je mnoho uživatelů, kteří jistě vyhledávají boty a určitě je i zajímá barva.

Běžnou analýzou klíčových slov tuto informaci také můžete teoreticky podchytit, ale pokud vytváříte poctivou analýzu, která má např. více než 60000 řádků, podobné parametry se mohou lehce ztratit.

Klasifikační analýza klíčových slov | Smuton.cz

Klasifikační analýza klíčových slov – Excel.

,,Základní analýzy klíčových slov nejsou tak podrobné a nezískáte z nich tolik informací jako u analýzy klasifikační.“

Získávání dat

U běžné SEO analýzy klíčových slov nezískávám data z více zdrojů, ale pouze z jednoho SEO nástroje. Je to z toho důvodu, že takováto základní analýza stojí pár korun, přičemž samotné získání dat stojí nemalé náklady

Naopak při klasifikační analýze klíčových slov získávám data z cca 10 zdrojů. Nechybí samozřejmě získání dat ze základních nástrojů jako jsou Google Analytics či Google Search Console, ale i pokročilých a placených SEO nástrojů jako Ahrefs, Semrush, Collabim, Screaming Frog, Ubersuggest a další.

Právě získáním dat z více zdrojů dostanu veliké množství informací, díky kterým zcela jistě podchytím velké procento vyhledávaných dotazů uživatelů.

Organic keyword ze SEO nástroje Ahrefs

Organická data ze SEO nástroje Ahrefs.

Co najdete v klasifikační analýze klíčových slov?

V analýze samozřejmě najdete tisíce relevantních frází související s vaším podnikáním. Mimo to přiřadím k těmto klíčovým slovům jejich prioritu (v závislosti na vašem byznysu), prioritu hledanosti, abyste ihned viděli, zda daná fráze je více či naopak méně vyhledávaná.

V klasifikační analýze KW nebude samozřejmě chybět ani rozdělení slov do různých kategorií (černé boty = parametr barva / černé atd.). Navrhnu také vstupní stránku (landing page) pro dané klíčové slovo (pokud je relevantní k vašemu byznysu).

Keywords v klasifikační analýze klíčových slov

Přehled klíčových slov, návrh kategorie, vstupní stránky a další.

Na stejné záložce / kartě najdete samozřejmě také samotnou hledanost klíčových slov, konkurenčnost či cenu CPC v systému Google i Sklik. Bohužel někdy se stává, že právě CPC není zcela přesné. Je to věc, se kterou nelze nic moc dělat, protože veškerá data získávám z placených SEO nástrojů, které mi tato data poskytnou.

Užitečnou informací je také počet slov v konkrétní frázi. To se může hodit, pokud chcete napsat článek na tzv. long tail klíčové slovo. Jednoduše si můžete vyfiltrovat fráze, které mají větší počet slov než např. 4.

Klasifikační analýza klíčových slov - hledanost

Hledanost a další užitečné informace v klasifikační analýze klíčových slov.

,,V analýze si můžete filtrovat fráze s určitým počtem slov. Užitečné pro získání long tailových frází.“

K frázím navrhuji vstupní stránky, které by měly být na webu. Tyto stránky mohou být kategorie, články na blogu apod. V přehledu je ihned patrné, jak moc je téma vyhledávané. Lze rozkliknout až na úroveň samotných klíčových slov.

Přehled frází podle vstupní stránky | Smuton.cz

Přehled frází podle vstupních stránek | Smuton.cz

Jakmile dokončím klasifikační analýzu klíčových slov, tak na základě dat navrhnu strukturu vašeho webu / e-shopu. Často se stávám, že klientovi chybí na webu velmi vyhledávané kategorie.

Návrh struktury webu | Smuton.cz

Návrh struktury webu pomocí myšlenkové mapy.

Více o mně a certifikáty

Podnikám více než 10 let a moc dobře vím, že stát na místě není dobré. Je třeba se posouvat dál. Nejen v podnikání, ale i v osobním rozvoji. Rád čtu užitečné knihy, účastním se kurzů a také testuji své zkušenosti na vlastních projektech.

V rámci analýzy klíčových slov jsem přečetl několik knih a zúčastnil se některých kurzů.

Knihy o klasifikační analýze klíčových slov | Smuton.cz

Knihy a školení o klasifikační analýze klíčových slov | Smuton.cz

Ceník

Jak postupuji při tvorbě analýzy?

  • Velmi přínosné je, pokud mi poskytnete (stačí např. na hodinu) přístup do Google Analytics a Google Search Console, ze kterých si vytáhnu všechna adekvátní data, která použiji v analýze.
  • Napojím váš web na SEO nástroje a zjistím adekvátní konkurenci (alespoň z pohledu SEO).
  • Získám ohromné množství relevantních dat pomocí profesionálních SEO nástrojů (přirozené vyhledávání, našeptávače, další podobné fráze apod.).
  • Dataset frází očistím o nerelevantní fráze (případně později přiřadím nejmenší prioritu).
  • K jednotlivým frázím přiřazuji různé parametry (jedné frázi po druhé).
  • Navrhuji vstupní stránky a přiřazuji kategorii či podkategorii, což je užitečné při návrhu struktury webu.
  • Navrhu strukturu webu.
  • Po dokončení vám zasílám soubor Excel s analýzou + soubor Excel se zdrojovými daty, se kterými jsem pracoval a které jsem získal pomocí SEO nástrojů (samotná data stojí nemalé náklady).
Reference od 1presta.cz a e-shop-rychle.com

Co o mně říkají klienti?

Ondřej Smutný = odborník, profesionál, který mě dostal svou spolehlivostí a rychlostí při řešení požadavků. Děkuji za vytvoření webovek, se kterými jsem naprosto spokojená.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Jana Pažoutová

březen 2021

Highly recomended SEO services. Job was done on time and in high quality.
(Přeloženo Googlem) Vysoce doporučené SEO služby. Práce byla provedena včas a ve vysoké kvalitě.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Povilas Velicka

duben 2021

Ďakujem za super spoluprácu, rýchlosť a výbornú komunikáciu. Určite to nebolo posledný raz, čo som služby využila. "o)

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Denisa R

březen 2021

Moooc dobrá spolupráce, rychlé reakce a dobře odvedená práce. Děkuji.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Lukáš Paufošima

prosinec 2020

Super komunikace, velmi dobrý obchodník.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Jan Holek

září 2020

S Ondřejem byla výborná komunikace a odvedl na zakázce velmi dobrou práci za krátký čas. Rád jeho služeb v budoucnu znovu využiji.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Pavel Popp

březen 2021

Ďakujem za skvelú spoluprácu. Pán Smutný pracuje rýchlo, profesionálne, drží slovo a je ochotný. Som rada, že som si ho našla 🙂
Aneta Oravcová

květen 2021

Prace proběhla v pořádku. Pan Smutný rozumí dané tématice a s kvalitou jsem spokojen...

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Martin

říjen 2020

Děkujeme za rychlé a perfektní vyřešení problému s nastavením reklam v našem FB účtu. Spolupráci můžeme jen doporučit a v případě potřeby se na Vás určitě opět obrátíme.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

Callusan CZ

duben 2021

Jsem spokojený.

Hodnocení 5 hvězd Smuton.cz

David Avakjan

červen 2021

Co takhle začít napsáním zprávy?

Těším se na spolupráci

7 + 4 =