Přidělení přístupu do Google Search Console

autor: | 24.Srp 2022

Přidělení přístupu do Google Search Console

Jak přidělit přístup do Google Search Console?

Chcete optimalizovat web pro vyhledávače? Jestliže ano, tak jedním z prvních kroků, které potřebuji pro vyhodnocování výsledků je, abyste se mnou sdíleli přístup do Google Search Console. Jedná se o základní SEO nástroj přímo od Google, který v podstatě propojuje váš web či e-shop s vyhledávačem. Díky tomuto nástroji budete vědět, jak se tváří Googlebot na váš web.

Jakmile mi umožníte přístup, budu moci analyzovat CTR (průměrná míra prokliku) u jednotlivých stránek, budu moci kontrolovat chyby, které Google na vašem webu vidí, uvidím také na jaké stránky lidé nejčastěji chodí, budu moci přidat sitemap, uvidím jak často a co Googlebot prochází a mnoho dalšího.

 

Jak přidělit přístup do GSC?

Přihlaste se do svého účtu v Google Search Console. Vyberte účet (1), ke kterému chcete přidat nového uživatele a přejděte do Nastavení (2).

Přechod do nastavení v Google Search Console | Smuton.cz

V nastavení klikněte na Uživatelé a oprávnění.

Přidání nového uživatele v Google Search Console | Smuton.cz

Vpravo nahoře nejprve klikněte na Přidat uživatele a následně zadejte e-mailovou adresu uživatele, kterému chcete udělit přístup. Pokud chcete přidělit přístup mně, použijte prosím e-mailovou adresu ondrej.smutny27@gmail.com (jiná doména než od Google nelze použít).

Oprávnění ponechte na Úplné. Tímto oprávněním budu moci přidat např. sitemap, přidávat nové URL do indexu atd.

Více o typech oprávnění se dozvíte v oficiální nápovědě Google.

Přidání uživatelev Google Search Console
5 / 5 - (hodnoceno: 1x)
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost