Linkbaiting

autor: | 12.Čvc 2022

Co je Linkbaiting?

Linkbaiting je v podstatě lákání ostatních, aby něco udělali, aniž by přiměřeně poskytovali jakoukoli hodnotu za to, co jim nabízíte. Samotná fráze „link“ jednoduše znamená strategicky zahrnout odkazy do článku či blogového příspěvku, webové stránky atd. za účelem zvýšení hodnocení stránky nebo počtu sdílení, a tedy zpětné odkazy. Pokud na svém webu vytvoříte „link bait (někdy také dohromady jako linkbait)“, zvýšíte zájem o váš obsah, který lidé mohou samovolně sdílet a tím pádem pravděpodobně zvýšíte vaše hodnocení ve vyhledávači.

Neexistuje jediný správný způsob, jak linkbaitovat, a cílem je vždy zaujmout vaše čtenáře. Zde je však pár tipů, které vám pomohou dosáhnout úspěchu s linkbaitem:

  • Zaměřte se na oblíbená a trendová témata, která mohou vaše čtenáře zajímat.
  • Pište informativní, vtipný, ale i třeba provokativní či virální obsah, který upoutá pozornost vašeho čtenáře.
  • Ujistěte se, že všechny vaše odkazy vedou zpět na vaši stránku nebo článek – žádné záludné vsunuté reklamy, prosím!

Výhody Linkbaitingu

Když píšete obsah pro blog, je důležité zajistit, aby vaše příspěvky byly pro vaše čtenáře zajímavé a poutavé. To platí zejména, pokud jde o linkbaiting, což je obsah, který lidi přiměje klikat na odkazy, aby se o daném tématu dozvěděli více.

Snaha o linkbaiting má několik výhod:

  • Můžete zvýšit provoz. Když někdo klikne na odkaz v blogovém příspěvku, pravděpodobně navštíví odkazovaný web. Link bait vám může pomoci nastartovat tento provoz tím, že povzbudí čtenáře, aby klikali na odkazy, které vedou k vašim článkům.
  • Můžete zlepšit SEO. Jak již bylo zmíněno, odkazy na vaše články pomohou zvýšit návštěvnost a zlepšit odkazové portfolio, což je samozřejmě hodnotící faktor pro Google.
  • U čtenářů si můžete vybudovat důvěru. Když píšete poutavý obsah, čtenáři mohou s větší pravděpodobností věřit informacím, které někdo sdílel.
4.2 / 5 - (hodnoceno: 4x)
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost