Jak nastavit Akismet?

autor: | 19.Říj 2019

Jak nastavit plugin Akismet
Každý nově nainstalovaný WordPress má před instalováno několik pluginů. Jedním z nich je právě Akismet. Jedná se o velmi dobrý plugin, který vám ušetří mnoho času a také starostí. Důležité však je, že plugin je sice nainstalovaný, ale není aktivní.  

Co je tedy Akismet?

Akismet je anti – spam plugin, který prochází komentáře na vašem webu a filtruje je, aby nebyly umístěny ve vašich komentářích. Možná to již znáte. Nechali jste si vytvořit blog nebo jiný web, do kterého píšete články. Pod těmito články jsou většinou povoleny komentáře. Pokud nemáte Akismet aktivovaný, tak během relativně krátké doby vám začnou chodit e-maily s potvrzením komentářů. Respektive, že někdo okomentoval váš příspěvek. Bohužel často se jedná právě o spam a vy tak musíte neustále tento spam mazat či označovat jako spam. Tento anti-spam plugin tedy odfiltruje nevyžádané komentáře.  

Jak aktivovat Akismet?

Přejděte do administrace vašeho webu. Následně vyberte z levého panelu možnost Nastavení a poté Akismet Anti-Spam. Nyní jsme v nastavení tohoto pluginu a potřebujeme propojit účet u Akismet s tímto nainstalovaným pluginem. Klikneme tedy na Získat klíč API.
Nastavení pluginu Akismet ve WordPress

Nyní se nacházíme na oficiálních stránkách pluginu Akismet. Pro pokračování klikneme na Activate Akismet.

Aktivace pluginu Akismet

Jestliže jste přihlášeni nyní k vašemu WordPress webu, objeví se tato hláška. Propojíme tedy WordPress s webem Akismet kliknutím na Approve.

Souhlas s propojením pluginu Akismet a WordPress

Akismet můžete používat i v placené verzi. Výhody placeného pluginu vidíte v jednotlivých sloupcích. V našem případě nám postačí verze FREE. Klikneme tedy na Get Personal.

Výběr cenového tarifu pluginu Akismet

Nyní jsme na stránce, kde můžete, ale i nemusíte, přispět něco vývojáři Akismet. Záleží jen na vás. Tak či onak, vyplňte požadované údaje v levé části a potvrďte.

Výběr cenového tarifu pluginu Akismet

Bingo! Nyní se nám vytvořil API klíč, který přeneseme do administrace WordPressu. Respektive do nastavení pluginu Akismet v kroku 1.

Vytvoření - vygenerování API klíče pluginu Akismet

Zkopírovaný API klíč, předchozím kroku, vložíme do nastavení pluginu Akismet z kroku 1 a klikneme na tlačítko Propojit API klíčem.

Vložení API klíče pluginu Akismet do WordPress

A je to. Úspěšně jsme propojili účet na Akismet s nainstalovaným pluginem v našem WordPress webu.

Můžu vám s něčím pomoct?

Hodnocení
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost