Jak nainstalovat plugin do WordPress?

autor: | 22.Úno 2020

Instalace Wordpress pluginu

Kde stahovat pluginy pro WordPress?

Vytvořili jste si nový web a chcete nyní nainstalovat pluginy? Nejčastější a nejpohodlnější možností, jak stahovat a implementovat pluginy do WordPress je, že přejdete v administraci, v levém panelu do sekce Pluginy > Instalace pluginů a vpravo nahoře, pomocí vyhledávacího okna, najdete plugin, který hledáte. Můžete samozřejmě napsat pouze klíčové slovo pluginu nebo třeba vyhledat podle autora či štítku. Pluginy můžete také stahovat i na portálech třetích stran. Můžete se podívat, kde osobně nejčastěji kupuji prémiové pluginy a šablony.

Jak nainstalovat plugin do WordPress

Instalace a aktivace pluginu

Nyní jsme vyhledali plugin, který se jmenuje Official Facebook Pixel. Vidíme, že se nachází hned na prvním místě. Klikneme na Instalovat, chvíli počkáme a následně plugin aktivujeme kliknutím na Aktivovat. Hotovo, plugin je úspěšně nainstalován. 

Instalace a aktivace pluginu ve WordPress

Stažení pluginu mimo WordPress a náhrání do administrace

Občas se setkáme s tím, že někdo odkazuje na  plugin, který je na stránkách WordPressu. Postup stažení a nahrání do WordPressu je velmi jednoduchý. Najdeme si plugin, který hledáme a klikneme na tlačítko Stáhnout.

Stáhnuté pluginu ve WordPress

Jakmile jsme stáhli plugin, můžeme přejít v administraci WordPressu do Pluginy > Instalace pluginů > nahoře Nahrát plugin. Nyní vybereme soubor z počítače (soubor .zip) a klikneme na tlačítko Instalovat.

Nahrání pluginu do WordPress

Nyní byl Plugin úspěšně nainstalován. Plugin ještě musíme aktivovat. Přejdeme do Pluginy > Přehled pluginů a vyhledáme plugin, který jsme instalovali. V našem případě Official Facebook Pixel.

Instalace pluginu ve WordPress
Aktivace pluginu ve WordPress

Pro upřesnění se můžete podívat na video, jak nainstalovat plugin do WordPress.

Můžu vám s něčím pomoct?

Hodnocení
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost