Co je SEO? 🧐

autor: | 14.Úno 2021

Co je to SEO?

SEO vychází z anglických slov Search Engine Optimization, často špatně označováno jako Search Engine Optimalization. Česky se to pak nejčastěji překládá jako optimalizace (webu) pro vyhledávače. SEO souvisí i s online marketingem (zkráceně SEO mkt) či samozřejmě copywritingem, protože právě obsah webu hraje velkou roli, abyste se posunuli výš v pozicích SERPu. Ze zkušenosti vím, že často dochází právě k podcenění tvorby kvalitního obsahu, nicméně neméně důležité jsou také samozřejmě on-page či off-page faktory.

Proč nejde SEO optimalizace pro vyhledávače?

SEO je akronym, a proto označení jako SEO optimalizace je špatné, neboť kdybychom rozvedli zkratky jednotlivých písmen, řekli bychom optimalizace pro vyhledávače optimalizace 🙂 což samozřejmě nedává smysl.

Kdo je SEO specialista / konzultant?

Člověk, který se zabývá optimalizací webových stránek je nejčastěji označován jako SEO specialista, SEO konzultant či SEO expert, ale někteří tyto lidi označují i dokonce jako SEO optimalizátor. Důležité tedy je vědět, o co se jedná 🙂
SEO specialista po dobu své práce analyzuje váš web či e-shop, pravidelně tvoří analýzu klíčových slov, buduje zpětné odkazy, vymýšlí strategie, jak dosáhnout lepších pozic, někteří tvoří obsah.

Co je práce SEO specialistů?

SEO specialista po dobu své práce analyzuje váš web či e-shop (on-page / off-page), pravidelně tvoří analýzu klíčových slov, buduje zpětné odkazy, vymýšlí strategie, jak dosáhnout lepších pozic vašeho webu či e-shopu, někteří tvoří obsah a samozřejmě veškeré chyby buď konzultuje s kodéry či programátory nebo je sám opravuje.

Někteří lidé se domnívají, že SEO není důležité a že dávno vymřelo. Podle mě to říkají lidé, kteří nejsou zasvěceni do této problematiky. Nicméně dokud jsou nastavena pravidla algoritmů, která vyhodnocují, kdo bude umístěn na lepších pozicích, je potřeba web přizpůsobovat těmto pravidlům neboli optimalizovat.

5/5 - (1 vote)
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

SEO | online marketing | tvorba webů

Najmout freelancera »