fbpx

Proč mi zpřístupnit vaší stránku v Business Manageru?

Pokud jsme na začátku naší spolupráce ohledně správy sociálních sítí a dohodli jsme se na tom, že za vás budu tvořit reklamy na Facebooku či Instagramu, potřebuji od vás, abyste mě přidali jako partnera vaší Facebookové (firemní) stránky ve Facebook Business Manageru.

Přihlášení do Facebooku

Postup

1) Pokud máte již svojí stránku v Business Manageru, můžete pokračovat až ke kroku číslo 9 . Pokud nevíte o co jde, tak prosím přejděte na svou firemní stránku na Facebooku, kterou budete chtít spravovat. V levém panelu (nový vzhled Facebooku) přejděte do Nastavení stránky.

Přechod do nastavení Facebook stránky

2) V levém panelu klikněte na Autorizace a následně Přechod do Business Manageru.

Přechod do Facebook Business Manageru

3) V pravém horním rohu najdete ikonku ozubeného kolečka, respektive nastavení firmy. Klikněte na něj.

Nastavení firmy na Facebooku - Business Manager

4) V levém panelu, v sekci Účty, přejděte do záložky Účty pro reklamu. Následně klikněte na + Přidat.

Přidání účtu pro reklamy v Business Manageru

5) Jakmile jste klikli na tlačítko + Přidat, zobrazila se následující nabídka. Pokud žádný účet pro reklamu ještě nemáte, klikněte na možnost Vytvořit nový účet pro reklamu.

Vytvořit nový účet pro reklamu

6) Nyní vyplňte všechny tři údaje. Tedy název účtu, časové pásmo (GTM +1:00 – Europe/Prague) a měnu (CZK – Česká koruna).

Tvorba účtu pro reklamu

7) V tomto kroku vyberte osoby, kterým následně přiřadíte oprávnění. Následně dokončete tvorbu účtu pro reklamu stisknutím tlačítka Přiřadit.

Přidání osob a jejich oprávnění

8) Hotovo. Nyní jste vytvořili účet pro reklamu a zároveň vám bylo přiděleno ID. Toto ID mi prosím zašlete na email a obratem si vás přidám do svého Business Manageru, odkud budu moci vytvářet reklamy. Případně můžete využít druhou možnost (viz. bod 9).

Zobrazení ID ve Facebook Business Manageru

9) Další možností je, že vy přidáte mě jako správce vašich reklam. Nemusíte mi tedy zasílat vaše ID, ale rovnou mě přidáte jak správce reklam. Veškerá práva, stránku atd. budete samozřejmě i nadále vlastnit vy.

Postup je následující: V levém panelu přejděte do záložky Uživatelé > Partneři a klikněte na tlačítko + Přidat. Následně už pouze přidejte mé ID, které je: 983660741644184

Hotovo. Nyní mohu spravovat a vytvářet nové reklamy na Facebooku.

Přidání partnera (správce reklam) do Business Manageru

V tomto článku jsme si ukázali, jak přidat reklamní účet v Business Manageru a jak mě přidat jako partnera, abych mohl spravovat vaše Facebook reklamy. Pokud však máte i Instagram a chcete spravovat i tuto sociální síť, podívejte se jak do Business Manageru připojit Instagram účet a přiřadit mě jako partnera.

Můžete se také podívat na oficiální nápovědu pro založení Business Manageru.