Jak přidat nového uživatele ve WordPress?

autor: | 24.Říj 2019

Jak přidat uživatele ve Wordpress | Smuton.cz

Vytvořili jste si webové stránky a nyní byste chtěli přidat nového uživatele ve WordPress? Třeba copywrittera, administrátora stránek nebo dokonce člověka, který se vám bude věnovat o SEO? Pokud nevíte jak na to, tak žadný strach, je to velmi jednoduché a stačí pár kliknutí.

 

Jak vytvořit nového uživatele ve WordPress?

Nejprve se přihlašte do administrace svých webových stránek. Zpravidla se tam dostanete na adrese vasedomena.cz/wp-admin. Jakmile budete v administraci, tak v levém panelu přejděte do záložky Uživatelé a následně Vytvořit uživatele.

Je třeba vyplnit údaje o novém uživateli, respektive minimálně uživatelské jméno a jeho email. Potom je důležité v záložce Úroveň vybrat možnost Administrátor, případně Šéfredaktor a potvrdit tlačítkem Vytvořit nového uživatele.

Následně novému uživateli, respektive na uvedený email, přijde zpráva, kde může vaší žádost potvrdit a také vytvořit své vlastní heslo.

Přidání nového uživatele ve WordPress

Jakmile administrátor odešle pozvánku, neboli vytvoří nového uživatele, tak dotyčnému přijde email / pozvánka k potvrzení žádosti a vytvoření vlastního hesla.

Potvrzovací email na Seznam.cz od WordPress

Po kliknutí na odkaz v emailu, který vám přišel do schránky, budete vyzváni k vytvoření nového hesla. Výchozí heslo je náhodně vygenerováno. Nyní se stačí přihlásit do administrace.

Vygenerování hesla u nového uživatele WordPress

Můžu vám s něčím pomoct?

5 / 5 - (hodnoceno: 1x)
Ondřej Smutný / Smuton.cz

Ondřej Smutný / Smuton.cz

Tvořím weby a zvyšuji návštěvnost