SEO – checklist

SEO – optimalizace webu pro vyhledávače je nedílnou součástí, pokud chcete zlepšit své pozice. Cesta ke zlepšení pozic ve vyhledávačích je dlouhá, ale posléze sklidíte ovoce ve formě větší návštěvnosti a také konverzního poměru. Pokud začínáte se SEO a chcete ihned pracovat na zlepšení pozic svého webu, doporučuji vytvořit prvotní analýzu (někdy také jako audit) webu.

Chcete pomoci se SEO? Napište mi pomocí kontaktního formuláře a co nejdříve se vám ozvu zpět.

SEO – optimalizace webu pro vyhledávače

Každý, kdo začíná s optimalizací webu, by se měl držet několika základních bodů, jak na SEO. Jedná se totiž pouze o to, aby váš web splňoval co nejvíce technických faktorů, které algoritmus Google bere v úvahu, respektive co nejvíce usnadňovat Googlebotu procházení vašeho webu. Nesmíme zapomenout ani na to, že kvalitní texty, či obsah, jsou pro Google, ale i Seznam, velmi důležité faktory. Mít originální a užitečný obsah je základ, protože prioritou vyhledávačů je, poskytnou lidem, kteří právě vyhledávají různé fráze (klíčová slova), co nejadekvátnější výsledek hledání. Vy tento adekvátní výsledek hledání musíte vytvořit.

Důležité je také zmínit, že algoritmus vyhledávačů se neustále mění a upravuje, takže SEO faktory, které fungovaly dříve, již dnes fungovat nemusí. Proto je dobré sledovat novinky v dění Search Engine Optimization. Např. na blogu Google, nebo tento checklist / nápovědu.

SEO - proces optimalizace webu

Další, pokročilé tipy na zlepšení SEO

Každý týden získáte tip na optimalizaci vašeho webu přímo do emailové schránky. Přihlašte se k odběru nebo mě rovnou kontaktujte.

  • Změření rychlosti a optimalizace webu.
  • Úprava již hotových textů, které jsou publikovány.
  • Tvorba linkbuildingu.
  • Dodržování struktury článku (H1, H2, atd.)
  • Důležitý je text v prvním odstavci článku.
  • Zobrazovat datum publikování článku.
  • A další…